Przedszkole Miejskie nr 2 im. Jana Brzechwy w Żninie

tel. 523020676

e-mail: 2przedszkole@gmail.com

FESTIWAL KULTURY PAŁUCKIEJ

Zaproszenie na Festiwal Kultury Pałuckiej!

Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w  niezwykłym wydarzeniu - Festiwal Kultury Pałuckiej, który odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2024 roku. To wyjątkowa okazja do odkrycia i celebrowania bogactwa naszego regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Gdzie? Cukrownia Żnin

Kiedy? 14 kwietnia 2024 roku, w godzinach 11:00 - 17:00.

Zapraszają:

• Burmistrz Żnina, Robert Luchowski
  • Żniński Dom Kultury
  • Cukrownia Żnin

Podczas festiwalu będziecie mieli okazję:

• Posłuchać prelekcji p. Mirosława Binkowskiego, który podzieli się swoją wiedzą na temat kultury pałuckiej.
  • Podziwiać występy zespołów ludowych z terenu gminy Żnin oraz sąsiednich gmin.
  • Uczestniczyć w koncercie Chóru Cantus Amici.
  • Skosztować tradycyjnych potraw z Kuchni Pałuckiej.
  • Zwiedzić stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi.
  • Otrzymać darmowe upominki - ekologiczny kubek promocyjny, śpiewnik pałucki oraz zaproszenie na degustację pałuckiej potrawy dla pierwszych 1000 uczestników.

A to nie koniec!

Wieczorem, po części wystawienniczo-prezentacyjnej, zapraszamy Was na finale festiwalu - koncert zespołu Zakopower. To niezwykła okazja, by zakończyć dzień w rytmie energicznej muzyki i radosnych tańców!

Bezpłatne zaproszenia na koncert będą dostępne od 2 kwietnia 2024 roku w Żnińskim Domu Kultury, Urzędzie Miejskim w Żninie oraz Cukrowni Żnin.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kultury, uczniów, rodziny oraz mieszkańców naszego regionu do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech będzie to dzień pełen radości, muzyki i wspólnego odkrywania naszej pięknej kultury pałuckiej!