Przedszkole Miejskie nr 2 im. Jana Brzechwy w Żninie

tel. 523020676

e-mail: 2przedszkole@gmail.com

INFORMACJA

w załączniu informacja Burmistrza Żnina na temat wsparcia dla obywateli Ukrainy.

Informuję, że Pan Burmistrz Żnina wyznaczył miejsca, w których będą przyjmowani obywatele Ukrainy

(Wenecja, Murczynek, Murczyn, Wójcin).

W przypadku przyjazdu większej liczby osób, będziemy uruchamiać kolejne miejsca.

Bardzo proszę o rozpropagowanie informacji i aktywne włączenie się w zbiórkę.

W chwili obecnej mamy dwa miejsca zbiórek - SP nr 2 oraz od godziny 14:00 do godziny 20:00 otwieramy punkt w remizie OSP w Żninie przy ul. Spokojnej 24, gdzie będą dyżurować druhowie oraz wolontariusze (osoby chętne proszę o kontakt z Komendantem ZOM OSP Marcinem Cichoniem tel. 603 115 719).

Bardzo proszę o zapoznanie się również ze stroną rządową, gdzie podawane są na bieżąco informacje jakie rzeczy są najbardziej potrzebne.

Już teraz jest informacja, że na granicy zalegają ogromne ilości ubrań - dlatego też proszę w pierwszej kolejności o jedzenie długoterminowe, środki higieny.

Proszę również o dostareczenie kartonów, w których będziemy segregować rzeczy.

Szukamy również wolontariuszy  - osób posługujących się językiem ukraińskim.